W&M Autogaz
ul. Portowa 1
Głogów 67-200

76 834 61 97, 603 95 18 53

@AutoGazGlogow

Godzint otwarcia:
pon-czw: 10-18
piątek: 8-16

Zapraszamy na terenie
Głogów, Lubin, Polkowice,
Wschowa

Tagi
Instalacje gazowe LPG Głogów | Polkowice | Lubin | Wschowa LPG STAG, BRC Autogaz | LPG | Dobry mechanik

Instalacje gazowe

Montaż LPG   |  Głogów, Polkowice, Wschowa, Lubin

Decyzja o montażu instalacji LPG jest zazwyczaj podyktowana względami finansowymi. Nie jest tajemnicą, że takie rozwiązanie pozwala sporo zaoszczędzić. Istnieje jednak kilka czynników, których nie należy pomijać przy takiej transformacji naszego samochodu. Do kluczowych należą: pojemność silnika, przebieg i rocznik pojazdu. Niemniej ważną kwestią jest wybór producenta LPG. To właśnie od niego zależy ostateczna jakość i funkcjonalność instalacji. Należy zatem przeanalizować kilka opcji, by dokonać wyboru, który będzie kompatybilny z naszym autem. Chętnie pomagamy naszym klientom w dokonaniu jak najkorzystniejszego wariantu.

Stag czy BRC

Rodzime modele STAG charakteryzuje niezawodna elektronika i precyzyjnie dobrane elementy mechaniczne. Jedynie holenderski PRINS może konkurować ze STAGIEM pod tymi względami, choć reduktor PRINS wypada gorzej w prównaniu z polskim ekwiwalentem.

Jeśli zaś wziąć pod uwagę warunki gwarancji, to najkorzystniejsze oferuje BRC. Chodzi o 24-miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów na całą instalację- zarówno elementy elektroniczne, jak i mechaniczne. Dużym plusem BRC jest ponadto wyposażenie instalacji w nowocześniejsze i małoawaryjne wtryskiwacze. Takie rozwiązania okupione są jednak wyższą ceną.

Silnik wolnossący, a silnik turbo

Renoma producenta instalacji to jeszcze nie gwarancja sukcesu. Nie każda instalacja będzie odpowiednia do konkretnego modelu samochodu. Każdy silnik ma inne wymagania. Do najmniej wymagających należą silniki bez turbodoładowania czyli wolnossące. Ich zapotrzebowanie na paliwo nie należy do wysokich, dlatego wydajność instalacji również nie musi być duża. Do aut o takiej jednostce napędowej wystarczy zatem zwykły sekwencyjny wtrysk gazu marek STAG lub BRC.

Co innego tyczy się tzw. silników turbo, które wymagają nieco lepszych parametrów od instalacji gazowych. Jest to podyktowane większym zapotrzebowaniem na paliwo przy rozruchu, co skutkuje koniecznością wyposażenia w lepszy parownik i wysokiej jakości wtryskiwacze. Toteż dla posiadaczy aut z turbosilnikiem, rekomendacja inwestycji w drozsze instalacje LPG jest jak najbardziej słuszna.

Oszczędności na benzynie

Jeżeli pokonujemy samochodem znaczną ilość kilometrów i jeździmy autem wyposażonym w silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny, zasadnym będzie rozważenie zamontowania wtrysku gazu w fazie ciekłej. Pozwoli to na duże zredukowanie środków zredukowanych na paliwo. Firmy BRC i PRINS mają w swej ofercie instalację VI generacji , która działa na zasadzie podania gazu bezpośrednio przez wtryskiwacze. Takie rozwiązanie niweluje konieczność nawiertu kolektora i jest bardzo dyskretne, gdyż cała instalacja jest pod maską prawie niezauważalna.

Niezależnie od tego na jaką instalację LPG zdecydujecie się ostatecznie, nasza firma zamontuje ją profesjonalnie i skutecznie, dzięki czemu będziecie się cieszyć jej bezproblemowym użytkowaniem. Nasz warsztat oferuje diagnostykę, montaż, a także wymianę systemów LPG w Głogowie, Polkowicach i Lubinie. Korzystamy z układów najlepszych producentów. Przyczyniamy się do promocji ekologicznej i ekonomicznej jazdy samochodem. Dzięki użyciu najnowszej generacji sprzętu do montażu LPG, jesteśmy w stanie doskonale skalibrować układy LPG, a kierowca oszczędza przy tankowaniu dzięki precyzyjnemu dawkowaniu paliwa i pracy silnika na optymalnych dla niego obrotach.