W&M Autogaz
ul. Portowa 1
Głogów 67-200

76 834 61 97, 603 95 18 53

@AutoGazGlogow

Godzint otwarcia:
pon-czw: 10-18
piątek: 8-16

Zapraszamy na terenie
Głogów, Lubin, Polkowice,
Wschowa

Tagi
Klimatyzacja samochodowa, Odgrzybianie, Dezynfekcja, Głogów, Lubin, Polkowice, Wschowa

Klimatyzacja

Naprawa klimatyzacji, odgrzybianie, dezynfekcja Głogów | Polkowice | Wschowa | Lubin

Klimatyzacja jest jednym z tych czynników, który zdecydowanie podnosi komfort użytkowania auta. By jednak działała bez zarzutu i spełniała swoje funkcje musi być regularnie serwisowana. Klimatyzacja nie tylko zapewnia komfort jazdy w niemal każdej temperaturze. Osusza ona też powietrze wewnątrz samochodu, dzięki czemu szyby nie parują i zwiększa się widoczność drogi.

Sprawność klimatyzacji zależna jest od odpowiedniej ilości czynnika chłodzącego, którym jest związek chemiczny, który uczestniczy w procesie wymiany cieplnej. Z upływem czasu lub wskutek mechanicznych uszkodzeń ilość owego czynnika może ulec zmianie, przez co klimatyzacja nie będzie już tak wydajna, bądź całkowicie straci swoje zdolności chłodzące. Taki obrót sprawy bardzo niekorzystnie wpływa na sprężarkę, która jest częścią układu klimatyzacji i pracuje wówczas bez niezbędnego oleju. Rozwiązaniem problemu jest niezwłoczne nabicie klimatyzacji w naszym warsztacie optymalną ilością czynnika. W naszym salonie wykonujemy tę usługę przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, który pozwala na szybką i skuteczną diagnostykę i naprawę systemu klimatyzacji. W naszym serwisie w Głogowie zajmujemy się też usuwaniem usterek układu sterowania klimatyzacji, które mają podłoże elektroniczne i elektryczne. Do diagnozy usterek używamy profesjonalnego sprzętu komputerowego.

Dezynfekcja klimatyzacji czyli odgrzybianie
Ze względu na skomplikowaną i specyficzną budowę układu klimatyzacji jej samodzielne precyzyjne wyczyszczenie jest praktycznie niemożliwe. Niedostępne dla oka zakamarki stają się więc siedliskiem kurzu, grzybów i roztoczy. Ich wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników nie jest optymistyczny. Dlatego zaleca się, aby czyścić nawiew klimatyzacji przynajmniej raz do roku. Wówczas unikniemy ryzyka wdychania zanieczyszczonego powietrza. Najpopularniejszą metodą dezynfekcji klimatyzacji jest aktualnie ozonowanie. Usługa ta jest także dostępna w naszym warsztacie dla klientów z głogowa, Lubina i okolic. Usługa polega niszczeniu bakterii i pleśni i odkażeniu wnętrza przewodów klimatyzacji przy pomocy generatora ozonu. W naszym warsztacie przy użyciu azotu sprawdzamy ponadto szczelność klimatyzacji. Przeprowadzana w tym celu próba azotowa, to nic innego, jak pomiar spadku ciśnienia w obwodzie. Jeśli zatem dbacie o dobro i bezpieczeństwo swoich pasażerów i własne, zapraszamy do nas na coroczny przegląd klimatyzacji.